TJ Start Havířov

Příští zápas

Komentář trenérů U 15

TJ Start Havířov-BK Snakes Ostrava 65:99

Podali jsme bojovný a sympatický výkon, jen na dobře připraveného střeleckého soupeře jsme byli krátcí.

Jeden ze zápasů, který byl pro nás motivující a na který jsme se upřímně těšili.Jediné co mohlo kluky dostat z komfortu byla absence rozehrávače Beláka kvůli hospitalizaci a na jehož návrat se upřímně těšíme a čekáme až se opět proběhne v našich barvách!

Nedalo by se říct, že bychom do zápasu nenastoupili s bojovnou náladou.A nedalo by se říct, že bychom neměli v zápase vůli, jenže přece, tak jako tak, skóre po první čtvrtině bylo o třídu vyšší v prospěch soupeře.Hezkými momenty byla pro nás alespoň druhá čtvrtina, která skončila 21:23.Už od začátku zápasu si soupeř vyprodukoval náskok, který se překonával těžko a který si podržel.Rozebíral nás dobře naučenou hrou bez míče, pohybem a agresivním nájezdem.No a v naší situaci?Minimální dopomoc ze slabé strany, pomalý přechod, propadání ve hře 1 na 1, chyběl nám X Factor v principu mít každý míč, který si umaneme a nezastávalo se pravidlo ,,míč na zemi, je náš míč!´´.Měla by to být snad pro naše kluky kritika?Jen konstruktivní.Není lehké dostávat se do zápasu hned po náklepu v první čtvrtině, o to víc je sympatické, že se dohrálo do konce s hrdostí, minutáž měli všichni a rádi můžeme říct, že se těšíme na odvetu se Snakes.Je to zápas, který nám něco dá a to se počítá!

TJ Start Havířov-BK Opava 62:76

Zápas, který měl spád a ve kterém se bylo na co koukat aneb pobijme se do posledního bodu.

Už od začátku bylo jasno, že i soupeř nepřijel v plném složení.Dva hráči v civilu zpestřovali jejich lavičku, ovšem přes jejich neporazitelnost v této soutěži i tak prokazovali určitou kvalitu, kterou během zápasu potvrzovali.

Co můžeme prokazovat jako klíčový bod zápasu?Určitě a stoprocentně naše nedané tutovky v první čtvrtině, jasné koše, které se musí proměňovat.Za první čtvrtinu jsme nastříleli pouhých 5 bodů!Jenže po této čtvrtině jsme nepropadali paniku, vlastně jsme věděli, že pokud budeme hrát stejně, musí se to prolomit.A tak druhá čtvrtina proběhla pro nás 17:12 a šli jsme do šatny v polovině zápasů se stavem 22:28.Hratelný zápas?Určitě!Vypustit jediný míč?Neexistuje!Takto a s touto mentalitou jsme nastupovali a zrychlený přechod šel v náš prospěch.No a po třetí čtvrtině?44:49.4 osobní chyby mělo několik hráčů obou kádrů a tak to občas vypadalo i kdo z koho.Nakonec se to nám stalo osudným a i přes stav, který se zkracoval na pouhé 2 body se vyfaulovali naši dva hráči ze základního kádru, Daniel Tomek i Jan Klenner.A zápas se stával čím dál více rozhodnějším.Nakonec výsledek, který sice bohužel neodpovídá bojovnosti, ale určitě bych chtěl pochválit oba celky.Náš tým za nechané upřímné srdíčko v zápasu.