OFICIÁLNÍ STRÁNKY BASKETBALOVÉHO KLUBU TJ START HAVÍŘOV

DOTAZY

Proč zrovna basketbal?

Basketbal vždy byl sportem vysokoškoláků. Sport inteligentních lidí prezentující se svým uměním pro cit a dynamiku. Je přístupným a finančně nenáročným sportem. Hráči respektují hodnoty a pravidla v tomto sportu, ale také v týmu. Basketbal přináší do života dětí důležité lidské vlastnosti, které si ponesou po celý život. Učí se spolupracovat v týmu, rozvíjí své fyzické dovednosti, odnáší si ze sportu disciplínu a v neposlední řadě touhu zvítězit, ale umět také snést porážky. Naše děti respektují hodnoty klubu a do svého aktivního života si odnáší cenné zkušenosti.

Je basketbal sportem pouze vysokých lidí?

Basketbal se stejně jako ostatní sporty vyvíjí a už dávno neplatí fráze, že dobrý basketbalista musí mít automaticky přes dva metry. Na místo toho se setkáváme v dnešním basketbalu se spoustou menších, ale za to rychlých a dynamických hráčů, kteří svou fyzickou zdatností nebo svým chytrým herním projevem mohou tyto hráče převyšovat.

Co dítě potřebuje, aby mohl hrát?

Míč a basketbalové boty. Až takhle jednoduché to je!
Pro děti do 13-ti let je důležité mít míč vhodný pro jejich věk, to je velikost č.5. Je menší, lehčí a pro stavbu jejich těla je ideální. Pro starší kluky až do dospělého basketbalu se hraje s míčem ve velikosti č.7.

Basketbalové boty mohou být kotníkové, ale dělají se už také v nižší verzi pro ty, kterým to vyhovuje více. Nezbytností je ovšem tyto basketbalové boty mít. Jsou pro pohyb tohoto typu stavěné, podrážky vyhovují náhlým změnám směru, dětem nekloužou a pomáhají šetrnosti klenbě vůči výskokům a dopadům. které jsou pro basketbal specifické.

Na jak vysoké basketbalové koše děti hrají?

Častokrát se rodiče mladších dětí obávají, že pro jejich dítě jsou basketbalové koše, které běžně zná ještě příliš vysoké. A to je také pravda. Koše, které známe z venkovních hřišť nebo v klasické podobě v tělocvičně jsou ve výšce 305 cm a v basketbalových soutěžích se na ně hraje od kategorie U13. (Od 12-13 let)

V případě mladších dětí se nemusíte obávat, hrajeme na tréninku i zápasech na koše ve výšce 260 cm a s míči ve velikosti č.5. Pro děti je toto velké zpřístupnění a mohou se díky tomu naučit jak střílet na koš, tak pilovat techniku a mít větší zážitek ze hry.

Kdo děti trénuje?

Naši trenéři jsou kvalifikovanými trenéry s několika možnými licencemi. Jsou vyškoleni na kategorie od baby basketu až po kategorie dospělých. V hlavní řadě, jsou to pedagogičtí pracovníci nesoucí s sebou zodpovědnost za vaše děti a jsou si vědomi jak správně motivovat, pozitivně naladit a jak předat lásku k sportu vašim dětem, protože to je pro nás to důležité.