O KLUBU

Basketbalový klub BK Jaguars Havířov vznikl jako basketbalový oddíl již stávající Tělovýchovné jednoty Start Havířov, z.s.

Jsme mládežnický klub zaměřující se na rozvoj sportovní činnosti s chlapci do 17 let. Těmto dětem nabízíme možnost naučit se nejen hrát basketbal, ale také být součástí něčeho většího. A to kolektivu, týmu, rodiny. Sport vnímáme jako základ tvořící lidské hodnoty, disciplínu, soutěživost, touhu bojovat a vítězit, ale zároveň umět přijímat porážky.

Zachování zdravého mládežnického pojetí sportu pro děti a mládež je pro nás prioritou. Proto se odvíjí hodnoty našeho klubu v prvé řadě od fair-play přístupu a to na hřišti i mimo něj, ale také máme hodnoty klubu postavené na budování silného charakteru jedince. Chceme udržet ve sportu disciplínu a také touhu vítězit. Jsme bojovníci a po pádech dovedeme znovu vstát. Zároveň si uvědomujeme hodnotu tvrdé práce a dřiny, která je součástí výchovy našich svěřenců.

Naše děti u nás trénují v soutěžních kategoriích a to v týmech od U10 po U17. Tyto týmy jsou přihlášeny do soutěží české basketbalové federace a basketbalových turnajů.

Pro nesoutěžní děti pořádáme přípravky na vybraných základních školách a to za účelem všeobecného budování vztahu ke sportu, rozvoje základního pohybu a koordinace.

IDENTITA

Naší identitou je zvíře jaguára  jako představitel síly a dravosti.

Logo našeho klubu je založeno na autenticitě nesoucí s sebou myšlenku toho jak se chceme podle hodnot prezentovat. Z loga vyzařuje síla predátora a lovce. Chceme, aby se naše děti stotožnili s pocitem, že jsou malými jaguáry. V každém z nás je totiž síla dravce a predátora.

Pro prezentaci využíváme jak oficiální logo, tak alternativní zjednodušenou verzi hodící se do designů našich plánů. Barvy klubu jsou primárně ve žluto - černé kombinaci, kterou doplňuje světle šedá pro úplnost barev. Barvy primárně určené jsou znakem jaguára.

HODNOTY

VŮLE - Silný a nezlomný duch v každém z nás

VÁŠEŇ - Náš zápal a nasazení pro cokoliv co děláme

RADOST - Sportujeme, protože nás to baví